Slovník pojmů / CRI

Index podání barev

Index podání barev, v angličtině Color Rendering Index (CRI), je parametr světelných zdrojů (zářivek, žárovek, LED zdrojů apod.). Udává přesnost, s jakou světlo z určitého zdroje zachovává barvy povrchů, na něž dopadá. Výchozí hodnotou je v tomto případě sluneční světlo – považujeme ho za zdroj takového světla, které barvy povrchů zachovává dokonale – a nám se jeví zcela přirozeně.

CRI měříme na stupnici od 0 do 100. Čím vyšší je jeho hodnota, tím lépe daný zdroj světla barvy povrchů zachovává. Jak se naopak CRI snižuje, dochází k barevným posunům a některé barvy povrchů přestávají vypadat věrohodně. V praxi to vypadá tak, že barvy se zdají pod světlem s nízkým CRI, jako by měly jiný odstín (mohou vykazovat např. modré nebo zelené zbarvení).

Lištové LED svítidlo Tecnica Evo Food nabízí kompaktní, efektivní a výkonné osvětlení s vynikajícím podáním barev a různými možnostmi teploty světla podle nabízeného sortimentu potravin. Cílem je zdůraznit určité barevné tóny, aniž by se změnila sytost okolních barev.

/// Tecnica Evo Food

Co dalšího se děje v Etně?