Osvětlení nově zrekonstruovaného Uměleckoprůmyslového musea v Praze

Typ realizace
Muzea a galerie

Místo realizace
Praha, Uměleckoprůmyslové museum

Rok
2017

Architekt
Tomáš Šantavý / Projektový ateliér pro architekturu a pozemní stavby

O projektu

Špatný technický stav hlavní budovy UPM a nedostatek místa, jak na samotné vystavování, tak i na ukládání sbírkových předmětů, vedl ke dvěma zásadním krokům. Tím prvním bylo vybudování Centrálního depozitáře ve Stodůlkách a rozsáhlá rekonstrukce hlavní budovy na ulici 17. listopadu v centru Prahy. Kolaudace nově zrekonstruované hlavní budovy proběhla v dubnu 2017.

Jedinečný světelný koncept v úzké spolupráci s architektem Tomášem šantavým navrhl Ateliér světelné techniky, svítidla dodala Etna – prodejce špičkových galerijních svítidel iGuzzini.

V rámci rekonstrukce hlavní budovy UPM prošla budova výraznými technologickými změnami, jež rozšířily prostor pro prezentaci sbírek a služby pro návštěvníky. Ti se nyní mohou podívat i do třetího výstavního patra, doposud nepřístupného, ke kterému vede schodiště s nástěnnými malbami s náměty alegorií řemesel a vitrážovými okny.

Celkově budova získala téměř 2 200 m2 pro stálé expozice a 550 m2 pro výstavy, což je dva a půlkrát více než do roku 2014.

Kompletní fotogalerie realizace

Produkty z realizace