Kostel sv. Leopolda v Brně

Typ realizace
Kultura

Místo realizace
Brno

Rok
2021

Architekt
/

O projektu

Římskokatolický kostel sv. Leopolda se nachází v brněnské čtvrti Štýřice, na území městské části Brno-střed. Celý areál je chráněn jako kulturní památka České republiky.

Osvětlení kostela je řešeno světlomety Palco InOut osazeny světelnými diodami (LED) s teple bílým barevným tónem. Tyto světlomety jsou s ohledem na typ prostředí, usazování prachu i umístění ve velké výšce ve venkovním provedení s vyšším krytím (IP66) a dobou života t ≥ 50 000 hodin.

Veškeré osvětlení je realizováno jako skryté a téměř celá osvětlovací soustava je umístěna na hlavní římse. Mimo římsu jsou umístěna pouze svítidla pro osvětlení vstupního prostoru pod kůrem, na kůru a světlomety pro přisvětlení oltáře v presbytáři. Všechny světlomety jsou vybaveny stmívatelnými předřadníky, které umožňují nastavení požadované úrovně osvětlení.

Ovládání osvětlovací soustavy je možné z ovládacího dotykového panelu umístěného v sakristii. V dotykovém panelu jsou vytvořeny různé světelné scény. První úrovní ovládání je zapínání přednastavených světelných scén. Druhou úrovní je ovládání jednotlivých skupin svítidel z dotykového panelu.

Kompletní fotogalerie realizace