Suškova Hvězda v Nuslích a Světlonoš

Suškova Hvězda v Nuslích a Světlonoš

7. 12. 2015

Na pár hodin jsme v pražských Nuslích oživili ulici instalací významného českého sochaře Čestmíra Sušky. Ten ve spolupráci s mladým světelným designérem Petrem Puflerem rozzářil monumentální kovovou plastiku Hvězda.

Hvězda je Suškův monumentální kovový válec. Pohyblivé světlo Petra Puflera s ním rozehrálo stínohru na dlažbě i fasádách nuselských domů. Spojením díla významného českého sochaře se současným mladým uměním se tvorba obou tvůrců posouvá o krok dál.

Čestmír Suška je významný český sochař, režisér a kurátor. Na počátku osmdesátých let organizoval kultovní Malostranské dvorky, v letech 1987-1991 byl členem umělecké skupiny Tvrdohlaví a od roku 2000 je zakladatelem Sochařského sdružení Bubec v Praze – Řeporyjích. www.suska.cz/cs

Petr Pufler - Světlonoš přinášející lidem světlo, přesně tak lze charakterizovat práci Petra Puflera. Všestranný umělec byl již od dětství fascinován světlem a světelnými objekty, což ho přivedlo až ke studiu interaktivních médií v Ústí nad Labem. V současné době se věnuje nejrůznějším světelným projektům, ať u nás či v zahraničí. V jeho ateliéru vznikají díla zkrášlující nejen kluby a interiéry. Petrovu tvorbu jsme mohli obdivovat například také na úspěšném festivalu světelného umění Signal.