"Z BAZÉNU PŘED OBRAZY" Konference v Liberci

6. 2. 2014

Konferencí Z bazénu před obrazy začíná provoz výjimečné Oblastní galerie Liberec, jejíž LED osvětlení realizovala společnost Etna, s.r.o. - výhradní prodejce italské značky iGuzzini.

Oblastní galerie Liberec sídlila v neorenesančním Liebiegově paláci přes 60 let. Lázně Císaře Františka Josefa získalo Statutární město Liberec v dražbě po tlaku veřejnosti, která si přála jejich záchranu. Po několika neúspěšných jednáních se soukromými investory se město Liberec dohodlo s Oblastní galerií Liberec a Libereckým krajem, že objekt bude revitalizován na novou galerii.

Od roku 2009 se připravovalo její stěhování do nových prostor. Pětileté období, které právě skončilo slavnostním otevřením Lázní, zahrnovalo plánování, rekonstrukci, přípravu expozic i výstavního plánu. Nyní Oblastní galerie Liberec a Rada galerií ČR pořádají v bazénové hale lázní – nového sídla Oblastní galerie konferenci 'Z BAZÉNU PŘED OBRAZY'.

Hlavním tématem setkání je nejen představit výstavní prostory, ale i využití nejmodernějšího LED osvětlení, jež zde realizovala společnost Etna. Kromě zpřístupnění nových prostor galerie bude hlavním tématem konference geneze celého projektu a osvětlení galerie.

„Světelná technika prochází v současné době velmi rychlým vývojem zejména v oblasti zdrojů a systémů pro řízení osvětlovacích soustav, proto na konferenci budou představeny tradiční i nejnovější světelné systémy pro výstavní prostory,“ říká Ing. Miloslav Naděje ze společnosti Etna. Kromě tuzemských řečníků vystoupí Laura Cinquarla z italské společnosti iGuzzini, která představí příklady osvětlení vybraných muzeí a galerií v zahraničí v kontextu s libereckou realizací.

„Naším cílem je společně s pořadateli konference, jimiž jsou Oblastní galerie Liberec a Rada galerií ČR, představit v českém prostředí jedinečný galerijní prostor a jeho špičkové osvětlení,“ dodává závěrem Vladimír Dohnal z Etny.

Celodenní konference Z bazénu před obrazy zahájí provoz galerie, která se v pátek 28. února otevírá veřejnosti.

Podrobný program konference
Fotografie z realizece Oblastní galerie Liberec najdete zde